Sss

Anasayfa » Sss

Soru-Cevap

” İmplant Uygulaması Diş Çekiminden daha kolay bir işlemdir.” bu cümle bizim sıklıkla sarfettiğimiz cümlelerden biridir.

İmplant uygulaması, hastaların psikolojik olarak ağız içlerine vida yapılmasını hayal ettikleri için imkansız gibi düşünülmektedir. Fakat Lokal anestezi ile implant yapılacak bölge kısa sureli olarak uyuşturulur. Ameliyat sırasında hiç ağrı hissetmezsiniz.

Klinik tecrübelerimiz gereği İmplant yapılan hastalarımızdan en çok duyduğumuz cümle ise ” Böyle olduğunu bilseydim daha önceden yaptırırdım” yani kısacası ağrılı bir işlem değildir. İmplant aşırı korkusu olan hastaların bile kolaylıkla yaptırabileceği bir tedavidir.

Yıllarca dişsiz kalan hastalarımızın implant yapıldıktan sonra en sabırsız oldukları konudur. İmplant yapıldıktan sonra çene kemiği ve implantın bütünleşmesi önemlidir. Bunun için,  alt çenede 2-3 ay, üst çenede ise 3-4 ay bekleme süresi gereklidir.

Ağız içi ve radyolojik muayne sonucunda, yeterli kemik seviyesi var ise herkese implant yapılabilir. İmplant için sadece alt yaş sınırı söz konusudur. Büyüme ve gelişme tamamlandıktan sonra, 17-18 yaşından itibaren implant yapılabilir.

Ön bölgede oluşan lekeler yüzeysel ise (Örneğin; sigara, çay, kahve lekesi) rutin temizliği yapılıp şikayetinizi çözümleyebiliriz. Şayet lekeler dişin içinde oluşan ve temizlikle çözüm alamadığımız durumlarda ise Bu durumda diş yüzeyi aşındırlarak tırnak porselen (Laminate Veneer – Yaprak Diş ) ile istenilen renk ve şekilde estetiğe ulaşmak mümkündür.

Lekeler dışında  çapraşıklıktan rahatsızsanız  Ortodontik tedavi ( tel tedavisi ) görmek istemiyorsanız, Laminate, zirkonyum yada cam porselen gibi estetik açıdan çok iyi sonuçlar alabileceğimiz tedaviler mevcuttur.

Dişlerin arasındaki boşluklar bir çok insanın ifadelerinde olumsuz mimik hareketleri olmasına sebep olmaktadır. Çünkü görüntüsünden memnun olmama durumunda kişilerin iletişim dünyasında içine kapanık bireylerde artış gözlemlenmektedir.

Diş Hekimlerinin Diastema olarak tabir ettiği boşlukların kapanması için bir çok estetik tedavi yöntemi vardır.

Bu yöntemlerden size en uygun olan seçeneği ,Bonding uygulamaları veya labaratuvarlarda bilgiyar destekli olarak porselen kaplamalar yada cam porselenlerle çok doğal ve istenilen estetik görüntü sağlanabilir

Günümüzde dış görünüşten daha çok diş görünüşü önemli olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık ve estetik açıdan dişlerin görüntüsü insanlara özgüven kazandırdığını biliyoruz. Bu sebeple dünyada sosyal medya da ve görsel medya da öncelikli paylaşımlar araşında Diş Estetiği, Gülüş Tasarımı, Hollywood Gülüşü gibi konuları daha çok görmek mümkün.

Dişlerin arasındaki boşluklar, çarpıklar bir çok insanın ifadelerinde olumsuz mimik hareketleri olmasına sebep olmaktadır. Hekimlerimizn yepyeni bir Gülüşe kavuşturdukları hastalarına bir çok tedavi yöntemi uygulayarak ağzınızı kapatmadan gülebilirsiniz.

Ortodonti tedavisi çapraşıklık tedavisi yöntemidir. Bunun yanında kozmetik diş hekimliği uygulamaları olan Lamina porselen kaplamalar (yaprak diş ) , zirkonyum porselen kaplamalar, E-Max kaplamalar, Bonding uygulamaları gibi birçık diş estetiği uygulamaları ile hem harika bir gülüşe hemde kaybettiğiniz özgüveninize kavuşabilirsiniz.

Kliniğimizde Estetik  ve Sağlıklı Gülümseyen birçok hastamızla kocaman bir aile olmanın gururunu taşımaktayız.

Porselen yada zirkon destekli porselen kaplamaların dış yüzeyi cilalı olduğu için  renkleşme gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat bu yapılan uygulamalar ne olursa olsun Ağız ve Diş bakımlarımızı düzenli olarak yapmaya devam etmeliyiz.

Diş beyazlatma hekim tarafından uygulandığı ve kontrollerinin doğru yapıldığı taktirde diş üzerinde kalıcı hiç bir zararı yoktur.

Diş üzerinde 2-3 tonluk bir renk açılması olur ve bu esnada kısa sureli bir hassasiyet olması muhtemeldir, 24 saat içerisinde eski haline döner, kalıcı olarak bir zararı ya da yan etkisi bulunmaz.