İmplant Fiyatları

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları

İmplant fiyatları dişsizlik ve diş hastalığı çeken hastaların en çok aradıkları kelime olmasına rağmen önem açısından birinci sırada yer almamaktadır.

Bu tedavi de esas olan tedavinin yapılma süreci, tedavide kullanılacak ürünlerin kalitesi ve tedaviyi yapacak olan diş hekiminin tecrübesi olmalıdır.İmplant tedavisi olmak isteyenlerin ilk önce tedavi hakkında bilgiye sahip olmaları gereklidir.

Tedaviyi ve aşamalarını doğru anlayan bir kimse tedaviyle ilgili fiyat analizini daha doğru değerlendirebilir. Fakat tedavi sürecini anlamadan fiyatlara kanalize olan bir kimse fiyat konusunda doğru değerlendirme yapamayacaktır, çünkü tedavinin fiyatını tedavi süreci belirlemektedir. Ve kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatlarını belirleyen unsurlar

  • fÇene kemiğinin uygunluğuDişini kaybettikten sonra uzun süre implant tedavisigörmeyen kişiler malesef o bölgede kemik kaybı yaşarlar. Kemik kaybı olduğu zaman gerekli implantın yerleştirilmesinden önce kemik büyütme işlemi yapılır. Bu basit ama fazladan maliyet getiren bir işlemdir. Ayrıca hastaya ek bir bekleme süresi anlamına gelir. Diş kaybından hemen sonra yapılan implant tedavileri bu yüzden hastaya hem zaman hem de maliyet avantajı kazandırır.
  • Kullanılacak implantın markasıDünyada 550’den fazla implant markası vardır. Bunların yetkili kuruluşlardan onay belgesi alanları kemik ile başarılı bir şekilde birleşir ve tedavi başarılı olur. Teknoloji veya materyal açısından markalar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Önemli olan markanın sağladığı destek ve devamlılıktır. Örneğin hastaların tedavisinde kullanılan implant parçalarının gerektiğinde hızlıca hekime ulaştırılması çok önemlidir.
İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi

Bugün tedavinin pahalı olmasının nedeninin implantın kendisi olmadığına dikkat çeken Diş Hekimi en pahalı olan şeyin hastanın ihmalkarlığı ve geç kalmış olması olduğunu söylüyor.

Çünkü geç kalınan bir implant tedavisinde tedavinin yekünü iki katına çıkmaktadır. Bu yüzden hastaların yapması gereken ilk şey implant tedavisini ihmal etmemek olmalıdır.

Şu da unutulmaması gereken önemli bir bilgidir; mutlaka altı ayda bir diş hekimi kontrolünden geçmek gereklidir. Bu kontroller sayesinde çoğu hastalık erken teşhis ve tedaviyle çok daha az maliyetle çözümlenebilir.

İmplant diş tedavisi pahalı mıdır?

”Bugün implant diş tedavisinde en pahalı olan şey kesinlikle fiyatlar değildir.
En pahalı olan şey geç kalma ve geç kalam ihmaldir. Tedaviye geç kalındığı taktirde implant diş tedavisinin toplamı 2 katına çıkmabilmektedir.”

Bu tedavinin pahalı olup olmadığını söylemek çok doğru olmayabilir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedavi şekli hastadan hastaya farklılıklar gösterebilmektedir. Tavsiyemiz fiyat araştırmasına girmeden önce mutlaka bir diş hekimine görünüp muayene olmak ve bu muayene sonucunda fiyat araştırmasına girmektir.Muayene için randevu alabilirsiniz.